Nowoczesne systemy kominowe Plewa to trójwarstwowe, izolowane kominy ceramiczne, które charakteryzują się minimalną przepuszczalnością pary wodnej. Odporne na korozję oraz wysokie temperatury gazów stanowią skuteczny sposób odprowadzania spalin. Poznaj właściwości oraz zalety systemów kominowych Plewa.

System kominowy Plewa – budowa

Kominy Plewa zbudowane są z glazurowanej, ceramicznej rury, zapewniającej najwyższy poziom bezpieczeństwa. Ściany rury posiadają odpowiednią grubość, która gwarantuje minimalną przepuszczalność pary wodnej oraz innych gazów. Ceramiczne kominy Plewa zostały przebadane laboratoryjnie, dzięki czemu możliwe było stworzenie kształtu rury zbliżonego do kwadratu. Jedna kształtka ma długość 50 cm, co pozwala na sprawne i skuteczne zbudowanie komina o odpowiedniej długości. Co więcej, producent oferuje szeroką gamę przekrojów rur, dzięki czemu możliwe jest stworzenie komina o odpowiednich parametrach przelotowych.

Zalety kominów Plewa

Dzięki nowoczesnej technologii wykorzystywanej do produkcji kominów, system kominowy Plewa posiada wiele zalet. System zapewnia izolowanie rury za pomocą wełny mineralnej, która jest odporna na działanie wysokich temperatur. Możliwe do zastosowania są również płyty poliuretanowe (w ramach izolacji termicznej) ze względu na wysoką odporność ogniową. Co więcej, ceramiczna rura odporna jest na działanie wysokich temperatur oraz kwasów, które mogą skraplać się w trakcie odprowadzania produktów ubocznych spalania. Wynika to wprost z zastosowania w systemie najwyższej jakości materiałów, które gwarantują niemal nieograniczoną żywotność kominów i niezmienne ich właściwości.

Konstrukcja komina jest bardzo stabilna ze względu na zastosowanie w obudowie pustaków keramzytobetonowych. Nie bez znaczenia jest również nieskomplikowany montaż konstrukcji, który ogranicza ryzyko błędów wykonawczych. Kominy Plewa to również bogactwo kształtów i wymiarów, które pozwalają na dowolne kształtowanie komina, a także dostosowanie go do istniejących warunków zabudowy.

Wysoka estetyka wykonania

System kominowy Plewa to nie tylko doskonałe parametry techniczne, ale także wysoka estetyka wykonania widocznej części komina. Producent Plewa oferuje cztery różne kolory ceramicznych kształtek do wykończenia wylotu komina. Ponadto, w ofercie znaleźć można również ceramiczne, profilowane drzwiczki czyszczaka, umieszczane w części wewnętrznej komina. Drzwiczki są gazoszczelne, dzięki czemu zagwarantowane jest najwyższe bezpieczeństwo oraz komfort codziennego użytkowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *