Święta Bożego Narodzenia to czas, na który każdy czeka ze zniecierpliwieniem. Przygotowywanie tradycyjnych potraw wigilijnych czy też strojenie choinki to czynności, które najczęściej wykonuje się wspólnie z członkami rodziny. Jednakże każdego roku przychodzi taki moment, gdy musimy pożegnać się z przystrojonym drzewkiem, które przyozdabia nasze domy. Co zrobić z drzewkiem po upływie okresu bożonarodzeniowego? Jak powinna być przechowywana sztuczna choinka? Podpowiadamy!

Sztuczna choinka – co z nią zrobić po świętach?

Sztuczne choinki to drzewka wielosezonowe, które mogą służyć nam przez wiele lat. Jeśli tylko igły się nie osypują, możemy schować drzewko po świętach i wyciągnąć je za rok. Pojawia się jednak pytanie: jak przechowywać choinkę? Jest na to kilka sposobów.

Choinka w kartonie

Niektóre sztuczne drzewka świąteczne, sprzedawane są w kartonowych pudełkach. Możemy je zamówić np. na https://www.e-choinki.pl. Warto zachować takie opakowanie, ponieważ może ono pomóc nam w przechowywaniu choinki bożonarodzeniowej poza sezonem świątecznym. Wystarczy tylko gałązki skierować w górę, tak by zajmowały jak najmniej miejsca i umieścić drzewko w kartonie. Pudełko można zamknąć i zakleić taśmą klejącą, tak by nie otworzyło się pod naporem odstających gałązek.

Choinka zabezpieczona folią

Kupując drzewko na targowisku, jest ono zabezpieczone jedynie folią ochronną. Taką folią można także owinąć choinkę po upływie okresu świątecznego. Warto jednak pamiętać, że zwykły stretch spożywczy może okazać się niewytrzymały. Lepiej więc udać się do sklepu ogrodniczego lub budowlanego, w którym kupimy stretch przemysłowy, który jest znacznie mocniejszy. Złożone gałązki, można z powodzeniem owinąć taką folią. Dzięki takiemu zabezpieczeniu, na gałązkach drzewka nie będzie osadzał się kurz.

Choinka związana sznurkiem

Innym sposobem na uporanie się z odstającymi w każdym kierunku gałązkami jest związanie ich sznurkiem. Najpierw należy podnieść gałązki w górę, a następnie mocno związać je sznurkiem. Tak poskładana choinka, będzie zajmowała stosunkowo niewiele miejsca na strychu czy w schowku.