Odkurzacze centralne, zamontowane w domach czy wielopiętrowych budynkach, niewątpliwie ułatwiają życie. Instalując urządzenie podczas budowy, warto zastanowić się nad dodatkowymi rozwiązaniami, które sprawią, że utrzymanie czystości stanie się jeszcze prostsze, a sprzątanie jeszcze szybsze. Mowa tu o dodatku do odkurzacza centralnego jakim jest szufelka automatyczna. Na jakiej zasadzie działa, co powinniśmy o niej wiedzieć i dlaczego warto się na nią zdecydować? Sprawdź!

Akcesoria do odkurzaczy centralnych

Instalacja systemu centralnego odkurzania odbywa się już podczas budowy budynku. Dzieje się tak, ponieważ niektóre jego elementy montowane są między innymi w ścianach, np. rury ssące. Dlatego też, warto już wcześniej zastanowić się, jakie akcesoria do odkurzaczy centralnych mogą być dla nas szczególnie przydatne. Bardzo popularnymi, dodatkowymi akcesoriami do odkurzaczy tego typu są przede wszystkim różnego rodzaju szczotki i węże, oraz właśnie szufelki automatyczne.

Czym jest i jak działa szufelka automatyczna?

Szufelka automatyczna to jeden z elementów systemu centralnego odkurzania. Nie jest elementem niezbędnym, jednak warto się na nią zdecydować. Na jakiej zasadzie działa? Montowana jest w ścianie (podobnie jak gniazda ssące) bądź w cokole mebli. Uruchamia się ją poprzez wciśnięcie lub podniesienie klapki. Można to zrobić nawet stopą. Wystarczy zamieść pod automatyczną szufelkę okruszki, drobne śmieci i kurz, za pomocą szczotki lub dłoni. Wytwarzając podciśnienie, odkurzacz wessie zanieczyszczenia do rur, a następnie do specjalnego zbiornika.

Dlaczego warto zdecydować się na szufelkę automatyczną i gdzie najlepiej się sprawdzi?

Dzięki szufelce automatycznej będziemy mogli w jeszcze prostszy i szybszy sposób posprzątać rozsypane okruchy, drobne śmieci czy zbity kurz, bez wyciągania węża i podłączania go do gniazda ssącego. Szufelka najlepiej sprawdzi się w kuchni, gdzie na ziemi często lądują drobne resztki jedzenia i okruchy. Równie dobrym miejscem na jej instalację jest miejsce obok kominka, w którym palimy węglem lub drewnem. Będziemy mogli wciągać do niej rozsypany popiół, drobne kawałki drewna czy węgla i inne zanieczyszczenia. Jedną z najczęściej polecanych jest szufelka automatyczna Leovac, którą dzięki dostępności różnych kolorów i stylów (np. biel, złoto czy wiele odcieni brązu), z łatwością dopasujemy do naszych mebli i aranżacji wnętrza. Szufelka tej marki wyróżnia się prostotą, estetycznością i ergonomicznością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *