Gadżety do domu to nie tylko różnego rodzaju dekoracje, ale także meble. Toaletki narożne stały się ostatnio bardzo popularne w urządzaniu wnętrz, ponieważ zajmują mało przestrzeni, a są jednocześnie bardzo funkcjonalne. Toaletka bez lustra też może zdać egzamin – wystarczy postawić na niej małe podręczne lusterko. Świetnie sprawi się takie z wbudowaną lampą LED. Pozwala ona na wykonywanie makijażu nawet bardzo wcześnie rano lub bardzo późno w nocy. Nawet gdy wokół panują egipskie ciemności, twarz jest wystarczająco dobrze oświetlona, by móc bawić się cieniami do powiek i bronzerami.

Toaletki narożne – gdzie ją postawić?

Bardzo ważne, by toaletkę umieścić w odpowiednim miejscu. Jeśli podczas malowania korzystamy ze światła dziennego, to wówczas najrozsądniejszą opcją będzie postawienie toaletki pod oknem. Naturalne światło sprawdza się najlepiej podczas wykonywania makijażu, ponieważ daje najbardziej prawdziwy obraz tego, jak w ciągu dnia widzą nas inni. Jeśli jednak nie masz możliwości ustawienia toaletki pod oknem bądź malujesz się zazwyczaj bardzo wcześnie rano, gdy na zewnątrz jest jeszcze ciemno, to warto postawić ją w miejscu, które jest dobrze oświetlone przez lampy. Światło padające z góry nie jest zazwyczaj korzystne dla naszego makijażu – najlepiej, by padało na wprost bądź z boku. Światło padające z góry stworzy na naszej twarzy nienaturalne cienie i możemy przez to pomalować się o wiele mocniej, niż zrobilibyśmy to normalnie.

Toaletki narożne połączone z biurkiem

Jeśli nie dysponujesz ogromną przestrzenią, dobrze zdecydować się na toaletkę połączoną z biurkiem. To rozwiązanie eliminuje problem posiadania w pokoju dodatkowego mebla. Producenci często wykorzystują ten sposób do nastoletnich pokoi, by jak najlepiej zagospodarować miejsce uczniów. Toaletka narożna połączona z biurkiem to nie tylko dwa w jednym – można postawić ją zaraz przy oknie, by światło było najlepsze zarówno do nauki, jak i do pielęgnacji.

Siedzisko do toaletki – jakie wybrać?

Siedzisko do toaletki, jeśli nie pełni również funkcji biurka, nie musi być bardzo wygodne – w końcu nie będziemy na nim spędzać niewiadomo ile czasu. Wystarczy, by było małe, funkcjonalne i łatwe do schowania. W komplecie do toaletek często kupuje się pufy. Pufy występują w przeróżnych kolorach, od pasteli po klasyczne czernie i biele. Zazwyczaj są obite miękkim w dotyku welurem, dlatego też wyglądają elegancko i wytwornie. Świetnie pasują do wnętrz w stylu glamour.