Urządzając wnętrze, powinniśmy zastanowić się, w jakim chcemy aby było stylu. Wszystko po to, aby nie dopuścić do sytuacji, w której zakupione przez nas sprzęty nam się podobają, ale nie tworzą zgranej całości lub całkowicie do siebie nie pasują. Ustalmy, jaki charakter ma mieć dane pomieszczenie i do niego dobierzmy meble oraz dodatki. Jeśli marzy nam się wnętrze w stylu nowoczesnym, powinniśmy trzymać się kilku zasad. Poniżej nasze wskazówki, jakie sprzęty i akcesoria wybrać, aby taki efekt osiągnąć.

Nowoczesne wnętrza, czyli jakie?

Charakteryzują się przede wszystkim prostotą, estetyką i funkcjonalnością. Są minimalistyczne, ale utrzymane w dobrym stylu. Meble mają często ciekawe i geometryczne kształty. Przeważają jasne, uniwersalne kolory, metal oraz szkło, a czasem także drewno. Surowe wnętrze przełamane jest ciekawymi dodatkami i akcesoriami.

O czym pamiętać przy urządzaniu?

1. Minimalizm

Modernistycznie urządzone wnętrze, powinno charakteryzować się prostotą. Powinniśmy zrezygnować z wszelkich niepotrzebnych ozdób, pamiątek i bibelotów. Duże, ciężkie obrazy, żyrandole czy masywne dodatki, nie będą współgrały z industrialnym stylem.

2. Umeblowanie

Sprzęty powinny mieć ciekawe kształty czy faktury, jednak dobrze aby były proste i funkcjonalne. Nowoczesne wnętrza charakteryzują się otwartą przestrzenią, dlatego też powinniśmy unikać niepotrzebnego rozdzielania pomieszczeń, a przy wyborze mebli stosować zasadę: im mniej tym lepiej. Meble lustrzane sprawdzą się tutaj idealnie, ponieważ wyglądają modernistycznie i optycznie dodają pomieszczeniu jeszcze więcej przestrzeni. Postawmy jednak tylko na jedną dużą komodę lustrzaną, toaletkę lub szafę. Dzięki takiemu zabiegowi, nawet mały salon wyda się przestronny i nowoczesny.

3. Jeden, charakterystyczny element

W przypadku aranżacji industrialnego salonu, powinniśmy wybrać jedną główną rzecz, która będzie się wyróżniać. Dobrym pomysłem jest wybór dużego, kolorowego lub ciekawie zaprojektowanego narożnika. Stanie się on elementem użytkowym, a także świetną dekoracją pomieszczenia.

4. Oświetlenie

Jest doskonałym uzupełnieniem nowoczesnego wnętrza. W tego typu aranżacji sprawdzą się proste, ale wyraziste lampy. Powinniśmy zwrócić uwagę głównie na takie z metalu i szkła, bez niepotrzebnych zdobień. Mogą za to być przeróżnej wielkości i o różnych kształtach. Świetnie wyglądają także różnego rodzaju listwy ledowe. Podświetlenie obrazów, barku lub po prostu ścian, będzie wyglądało modernistycznie i stylowo.

5. Dodatki

Poduszki (więcej na ich temat piszemy w artykule https://www.apartamentydomlux.pl/uncategorized/najlepsza-poduszka-do-spania-jakie-sa-rodzaje-poduszek/), mały, kolorowy dywan czy wspomniana wyżej charakterystyczna sofa, sprawią, że wnętrze nie będzie potrzebowało dodatkowych akcesoriów. Postarajmy się utrzymać minimalistyczny wystrój, bez zbędnych ozdób i przedmiotów. Proste ramki na zdjęcia, jeden duży obraz czy kilka srebrnych świeczników w zupełności wystarczą, aby stworzyć klimat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *