Aby spędzić miły weekend, najczęściej wystarczy znaleźć ciekawe miejsce i wynająć np. pokój dwuosobowy. Kraków to miasto bardzo chętnie odwiedzane przez licznych turystów z całego kraju, ale także i świata. Znajdziemy tutaj niejeden godny polecania hotel. Best Western Kraków to jedna z takich lokalizacji. Gdy jednak opłacimy już apartament, często zaczynamy się zastanawiać, jak efektywnie spędzić czas podczas krótkiego pobytu. Właśnie dlatego wskażemy kilka niezwykłych miejsc, które koniecznie należy zobaczyć. 

Po pierwsze – oczywiście centrum

Planowanie weekendu należy zacząć od razu, gdy tylko wynajmiemy hotel. Kraków – centrum miasta, rynek oraz Wawel – to najważniejsze punkty dla wszystkich turystów. Odwiedzając stolicę Małopolski, nie możemy bowiem ominąć takich atrakcji. Warto zatem poświęcić kilka godzin, by wybrać się na długi spacer po rynku, Plantach oraz bulwarach wiślanych i znajdującym się tuż przy nich Wawelu. Pod zamkiem czeka nas wiele ciekawych atrakcji, np. możliwość wejścia do Groty Smoka Wawelskiego. Świetna zabawa dla dzieci oraz dorosłych gwarantowana!

Po drugie – historyczny Kazimierz

Zwiedzając Kraków, nie możemy zapomnieć również o Kazimierzu, czyli dawnej dzielnicy żydowskiej. Aby się do niej dostać, wystarczy wsiąść w odpowiedni tramwaj bądź też udać się na pieszą wycieczkę wzdłuż Wisły. Po dotarciu na miejsce powinniśmy pamiętać o odwiedzeniu Starej Synagogi czy też wstąpieniu na pyszną zapiekankę w słynnym krakowskim “Okrąglaku” na Placu Nowym. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *