Kraków jest uznawany za jedno z najważniejszych miast na “imprezowej mapie Polski”. Przylatują do niego zagraniczni turyści, szczególnie obywatele Wielkiej Brytanii, ponieważ wiedzą, że można tu dobrze się bawić. Jest wiele klubów, barów, restauracji oraz miejsc noclegowych. Również Polacy chętnie wybierają stolicę Małopolski jako miejsce, w którym organizują wieczory panieńskie i kawalerskie. Gdzie najlepiej nocować po takiej imprezie?

Krakowskie hotele

Pierwszą myślą, która przechodzi przez myśl świadków organizujących takie wyjazdy są krakowskie hotele. Kraków (Kazimierz, Podgórze, Dębniki oraz inne części przylegające do Starego Miasta) pełen jest wysokiej klasy hoteli, ale także tych, które zadowolą budżetowych uczestników imprezy. Pamiętać należy, że w hotelach obowiązuje cisza nocna, dlatego po powrocie z szalonej imprezy nie należy przeszkadzać innym gościom hotelowym w trakcie ich wypoczynku.

Wynajęcie apartamentu

Inaczej sprawa wygląda w przypadku wynajmu apartamentu. Niektóre miejsca w Krakowie zajmują się jedynie udzielaniem takiego luksusowego mieszkania, które służy jako miejsce wypoczynku przed imprezą oraz popularnego before’a. Po powrocie z dyskotek szaleństwo może być w nich kontynuowane, ponieważ sąsiednie lokale także wynajmowane są w podobnym celu. Dzięki temu wieczór kawalerski i panieński może trwać nawet do rana!

Nocleg pod chmurką

Tego rozwiązania nie polecamy z oczywistych względów: łatwo zostać okradzionym, nabawić się przykrych dla zdrowia infekcji albo otrzymać mandat od patrolującego ulice zespołu policjantów lub straży miejskiej. Niemniej nadal w Krakowie zdarzają się imprezowicze, którzy nie przejmowali się kwestią noclegów i odpoczywali na Bulwarach Wiślanych, Plantach lub Dworcu Głównym. Warto jednak wydać grupą niewielkie pieniądze i zorganizować sobie nocleg w hotelu lub apartamencie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *