Barok kojarzony jest z przepychem, złotem i wyjątkowością. W końcu sama nazwa nazwa pochodząca z języka portugalskiego opisuje perłę o nieregularnym kształcie. Podobnie wygląda architektura z tamtej epoki – jest piękna i niepowtarzalna.  Czym możemy dzisiaj odtworzyć wnętrza godne Marii Antoniny?

Odpowiednie meble – złota lampa i inne bogate dodatki

Aby pokazać iście barokowe pokoje trzeba mieć prawdziwe wyczucie smaku, ponieważ nieodpowiednio dobrane elementy, zamiast pokazywać wysoką klasę, będą źle wyglądały. Na początku warto zacząć od odpowiedniej sofy, chesterfield to kolekcja która pięknie oddaje klimat epoki baroku. Jeśli w dodatku, zdecydujemy się na komplet i dokupimy również fotel chesterfield będziemy mieć ułatwioną sprawę. Najprostszą, a za razem najbardziej skuteczną metodą łączenia poszczególnych mebli jest wybranie elementów z tej samej kolekcji.

Oprócz tego będziemy potrzebować metalicznych świeczników, pięknych dywanów oraz innych dodatków o ciekawej formie, które będą nadawały charakterystycznego klimatu. Tworząc takie wnętrza musimy pamiętać, że ta romantyczna epoka była utożsamiana z przepychem, i tak też musi wyglądać charakteryzowane na nią wnętrze.

Czy takie wnętrza są dla każdego?

W zależności od tego, jak bardzo mocno decydujemy się stylizować – barok może pasować do każdego pokoju i właściciela. Oczywiście wszystko zależy od gustu, ale zarówno kancelaria prawna może skorzystać z inspiracji, decydując się na piękne zdobione fotele do biura, jak i salon kosmetyczny może szukać pomysłów na aranżację łazienek. W hotelach, w których zdecydowano się na taki styl czujemy, jakbyśmy przenosili się w czasie, prawda?

W domach rodzinnych, tam samo można bawić się projektowaniem przestrzeni i łączyć piękne pikowane fotele lub złote lampy razem, aby dodać klimatu w pustych pokojach. Szczególnie piękny efekt możemy osiągnąć, jeśli jesteśmy posiadaczami wysokich sufitów. Łóżka z baldachimem, zdobiona toaletka i liczne obrazy sprawią, że sypialnia będzie iście królewska!

A Tobie jaki styl architektoniczny się podoba?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.